header

Letošní pohádkový les byl famózní!

26.09.2019

Pohádkový les byl super díky spoustě lidem! Všem, kteří nám pomáhali patří náš obrovský dík! Pohádkový les je rok od roku lepší akcí, kterou stojí za to pořádat dál!! Je to den plný úsměvů, zábavných úkolů a času stráveného v přírodě v rodinou a přáteli. Vydali jsme k této příležitosti tiskovou zprávu...

POHÁDKOVÝ LES 2019, to je zábava a poučení pro děti i rodiče

Tisková zpráva, 26.09.2019, Hradec Králové

Pohádkový les se v sobotu 21. září 2019 mimořádně vydařil! Počasí jako vymalované, přišlo rekordní množství lidí a snědlo se úplně všechno, co organizátoři pro účastníky připravili. „Je to skvělé, s počasím mě vyšší moc vyslyšela a přišlo na 800 lidí! Spousta prý už poněkolikáté,” říká s úsměvem ředitel pořadatelského zapsaného ústavu HANDIC-UP! Michal Vejprava.

Ačkoliv začátek akce byl avizovaný na 10. hodinu, první účastníci se scházeli už po 9. Dětem čekání na registraci u Startu zpříjemňovaly dobrovolnice malováním na obličej. Pokladna, která byla u Startu na dobrovolné příspěvky, ztěžkla za celý den téměř 15 tisíci korun. Na trase přes 8 stanovišť děti trávily v průměru 2-3 hodiny. Děti skládaly puzzle, lovily zlaté rybky, hmatem poznávaly různé povrchy. Zkoušely obehrát loupežníky v kostkách, střílely z luku, házely na cíl nebo chodily lesem “po slepu”. “Přišlo spousta dětí, které si převážnou část téměř 4 kilometrové trasy odšlapaly po svých. Bylo hezké je pozorovat, jak naplánované úkoly plní se zájmem,” pokračuje ředitel Vejprava. Na většině zastávek se rodiče i děti dozvěděli také o způsobech různorodé pomoci, kterou organizace poskytují lidem s různými handicapy. “Všem kolegům z partnerských organizací, kteří nám pomohli s Pohádkovým lesem chceme velmi poděkovat! Jsou skvělí a nadšení dětí je hlavně jejich zásluha! I díky nim se Pohádkový les stává rok od roku navštěvovanější akcí,” říká ředitel Vejprava. Jmenovitě se na letošním pohádkovém lese podílely společnosti: Speciální školy Hradec Králové, zaměstnavatel zdravotně znevýhodněných Centrum pracovní rehabilitace Hradec Králové, sociální služby a chráněná dílna Daneta, výrobce modelů aut Kaden s.r.o., sociální služby a poradenství pro zrakově postižené TyfloCentrum Hradec Králové o.p.s., sdružení pacientek s rakovinou prsu Mammahelp z.s.

V cíli trasy čekal návštěvníky bohatý doprovodný program. Kromě vlastního prostoru Rytířského hradiště zde byla možnost projet se na 2 koních, „zamoderovat si“ v mobilním studiu východočeské televize V1 nebo si děti mohly pohrát s interaktivními herními prvky hradecké společnosti Lesní svět. K dispozici tu byla i výtvarná dílna, kde děti mohly tvořit z přírodních surovin jako byly kamínky, mech, traviny, hlína apod. Na hradiště se přesunuly i dobrovolnice s malováním na obličej a i zde měly plné ruce práce. Návštěvníkům byly k dispozici deky, na kterých mohli bez obav kempovat v trávě okolo hradiště. Úspěch zaznamenaly také prodejní stánky organizací Daneta a Centrum pracovní rehabilitace (CPR). Daneta prodávala své textilní výrobky a CPR zavařené výpěstky ze své terapeutické zahrady (okurky, papriky a další). Pokladna u prodejního stánku Centra pracovní rehabilitace vydala na konci dne necelé 2 tisíce korun.

K jídlu bylo opravdu na výběr! Snědlo se 50 kg grilované kýty, prodalo se 20 kg špekáčků, které si příchozí mohli sami opéct na místním ohništi a vydalo se všech 100 připravených porcí buřt guláše a 100 burgerů. K tomu všemu se snědlo 38 bochníků chleba a vypilo skoro 70 litrů balených vod. Kromě toho zde byl k dispozici stánek hradecké kavárny Bajkazyl, který nabízel točené nealkoholické pivo, malinovku, makronky a čerstvou kávu. “Všem kolegům a partnerům, kteří nám pomohli zajistit gastronomickou stránku Pohádkového lesa jsme velmi vděčni. Většina nám pomáhá již několik let a počítáme je už do řad svých přátel. Děkujeme!,” završuje ředitel Vejprava.

footer