header

Fáze předpěstování se chýlí ke konci, co nevidět budeme sázet!

16.04.2019

Loni jsme si to "vyzkoušeli", letos máme se zahradou daleko vyšší cíle - bohatě osadíme, chystáme adopci záhonů a budeme zahradu využívat jako rehabilitační prostor pro zaměstnance či klienty dalších sociálních služeb v regionu Hradce Králové. Přes zimu, když zahrada odpočívala posilujícím zimním spánkem jsme nelenili a plánovali, připravovali a chystali. Loňský premiérový ročník jsme osadili pouze vybrané záhony některými základními plodinami - okurky, cibule, mrkev, rajčata a pro potěchu oka slunečnice. Podzimní sklizeň byla skvělá - moře cibule a rajčat, 5 beden mrkve a na 200 sklenic nakládaček.

Pro letošek jsme se začali připravovat již v prvních měsících roku, kdy jsme zaseli několik druhů rajčat a paprik, osvědčené okurky nakládačky, nyní i salátové či polní. Dále máme v zásobě několik druhů salátů, ředkvičky, celer, cibule či hrášek. Zaseli jsme také zástupce "exotických" plodin - melouny, dýně a tykve. V repertoáru máme i Mangold, který v současné době příliš známý není. Je to druh zeleniny, který se připravuje podobně jako špenát, je velmi hodnotný co do obsahu vitamínu C, A,B, D, dále hořčíku, draslíku či vápníku.

Vysázeli jsme i několik ovocných stromků a keřů, nechybí ani bylinkový záhon. V neposlední řadě jsme nedávno na zahradu přivezli včely - máme 3 včelstva. Doufáme, že se jim u nás bude líbit a snad se o ně zvládneme dobře postarat.:)

Předpěstováváme... Předpěstováváme... Předpěstováváme... Předpěstováváme...

footer